PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


21.04.2017, 12:12  Sport dla każdego
wstecz

Charytatywny maraton na bieżniach przez 24 h


Przez 24 godziny w ramach akcji Fundacji Spartanie Dzieciom będzie można pomóc jej podopiecznym. Wystarczy przyjść do biorących udział w wydarzeniu klubów sportowych, kupić pakiet startowy, z którego dochód wesprze niepełnosprawne dzieci, i pobiec właśnie dla nich.

Od godz. 16 w piątek do godz. 16 w sobotę odbędzie się charytatywny maraton na bieżniach. Chcesz pomóc? Przyjdź do jednego z dziesięciu biorących udział w wydarzeniu klubów sportowych i kup pakiet startowy o wartości 20 złotych - z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom - i pobiegnij. Biegacze otrzymają pamiątkowe medale.


"Podczas trwającej 24 h akcji mamy do dyspozycji po pięć bieżni w każdym klubie. Oznaczone są one charakterystyczną czerwoną wstążką. Każdy, kto na nie wejdzie, wcześniej zaopatrując się w pakiet startowy, przyłącza się do akcji i tym samym pomaga naszym podopiecznym" - tłumaczy PAP Life Michał Leśniewski, szef Fundacji Spartanie Dzieciom.


"Skupiłem wokół siebie ludzi, dla których bieganie jest pasją i którzy to bieganie łączą z pomaganiem dzieciom. Jest to taki sposób, w który możemy tym dzieciom i ich rodzicom pomagać realizując swoje pasje" - tłumaczy PAP Life ideę fundacji Leśniewski.


"Pomagamy dzieciom, które naprawdę potrzebują pomocy. Często są to dzieci z porażeniem mózgowym, niepełnosprawne umysłowo" - dodaje w rozmowie z PAP Life Przemysław Karczewski z Fundacji Spartanie Dzieciom.


W akcji Bieg Serca 24 h udział bierze 10 klubów CityFit w dziewięciu miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Rzeszów, Katowice, Lublin, Gdańsk, Bydgoszcz, Bielsko-Biała. W każdym z nich pojawią się Spartanie, czyli charakterystyczni biegacze, zachęcający do udziału w akcji.


Akcję wspierają aktorzy, sportowcy i blogerzy, m.in.: Kuba Wesołowski, Anna Szczypczyńska, czyli blogerka Panna Anna; Jerzy Skarżyński, czołowy polski maratończyk; Aleksandra Mądzik - blogerka amatorka oraz instablogerka @beataursula. (PAP Life)


pau/ jbr/


Załączniki


Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.