PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


19.05.2017, 08:08  Turystyka
wstecz

Podróżniczy Wachlarz - od soboty we Wrocławiu


"W przyszłość" to hasło tegorocznej edycji festiwalu podróżniczego Wachlarz, który w sobotę rozpocznie się we Wrocławiu. Impreza łączy w sobie opowieści o podróżach, spotkania z autorami reportaży oraz blogerami.

Będzie to 10. edycja festiwalu, ale we Wrocławiu impreza odbędzie się po raz drugi. "Wachlarz to od samego początku wydarzenie, które jako jedyne w Polsce łączy świat podróży, reportażu, blogów, vlogów i twórców" - powiedział Jakub Górnicki, współorganizator festiwalu.


W tym roku - jak zapowiadają organizatorzy - festiwal będzie poświęcony podróżom w przyszłości. Będzie zatem mowa o tym jak zmieniają się podróże, jaka jest przyszłość reportażu oraz jak zmienia się dzisiejszy świat.


Na festiwal przyjadą m.in. podróżnik i himalaista Jakub Rybnicki, fotograf Marcin Zaborowski czy Karol Lewandowski - autor bloga Busem Przez Świat.


Imprezie będzie towarzyszyć wystawa fotografii "Never Again/Nigdy więcej" autorstwa Magdaleny Chodownik i Marcina Zaborowskiego. To zdjęcia przywołujące z jednej strony wydarzenia z przeszłości związane z tragicznymi losami konkretnych społeczności, z drugiej zaś aktualne wydarzania, w tym na przykład pogromy na birmańskich muzułmanach.(PAP Life)


pdo/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.