PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


09.08.2017, 12:12  Zdrowy styl życia
wstecz

Pogromcy kalorii - bieganie i skakanka


Istnieje wiele powodów, dla których ćwiczymy - pasja, względy zdrowotne, najczęściej jednak interesuje nas, ile możemy spalić kalorii oddając się tej czy innej dyscyplinie sportowej. Okazuje się, że najlepsze i najbardziej efektywne są najprostsze rozwiązania.

Pierwszą zasadą w aktywności fizycznej jest wybór takiej, która sprawia nam najwięcej przyjemności. W innym wypadku sport zamiast stać się przyjemnością, będzie jedynie przykrym obowiązkiem.


Jednak, jeśli zależy nam nie tylko na czymś przyjemnym, ale również pożytecznym, specjaliści z Mayo Clinic w raporcie opublikowanym przez National Institute of Health wskazują, jakie formy aktywności fizycznej pozwalają spalić najwięcej kalorii.


Okazuje się, że na szczycie tego notowania znalazły się najprostsze formy sportu - bieganie i skakanie na skakance, na trzecim miejscu piłka nożna. Bieganie w ostatnim czasie stało się niezwykle modne, jednak jeśli ktoś nie odnajduje się w tej dyscyplinie sportu, pozostaje wspomnienie z dzieciństwa - skakanka.


Jak przekonują specjaliści, skakanie na skakance to najlepsza forma ćwiczeń kardio. Zamiast inwestować w różne urządzenia do ćwiczeń, warto odkurzyć to, które w dzieciństwie dostarczało nam wiele zabawy.


"10-minutowy trening na skakance, to ogromna dawka ćwiczeń aerobowych. To energiczne ćwiczenie, które angażuje wszystkie partie mięśni" - zapewnia w rozmowie z Huffington Post Neil Johannsen, adiunkt w Louisiana State University School of Kinesiology.


Ten prosty, ale intensywny trening, to zdaniem niektórych również doskonały sposób na walkę z cellulitem. Skakanie na skakance ma korzystny wpływ na układ limfatyczny.


Wśród sportowych pogromców kalorii znalazły się również m.in. takie dyscypliny jak: taekwondo, pływanie, wbieganie po schodach, tenis i wspinaczka górska. (PAP Life)


mdn/ jbr/


Załączniki
CHORZÓW GRY PODWÓRKOWE
Chorzów, 29.05.2013 Dawne zabawy podwórkowe - grę w gumę, skoki na skakance i przez linkę, hula-hop - przypomniano w Parku Śląskim. soa PAP/Andrzej Grygiel

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.