PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


10.08.2017, 09:09  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Bruce Springsteen da serię kameralnych koncertów na Broadwayu


Amerykański piosenkarz Bruce Springsteen, znany ze swoich gigantycznych koncertów organizowanych na stadionach wypełnionych po brzegi, ogłosił serię bardziej kameralnych występów. Planuje dać szereg koncertów na Broadwayu.

"Chciałbym dać występy, które będą tak osobiste i intymne, jak tylko to możliwe" - powiedziała legenda rocka w oświadczeniu ogłaszającym jego koncerty rozpoczynające się od października.


"Wybrałem Broadway dla tego projektu, ponieważ tam można znaleźć piękne stare teatry, które wydawały się być właściwymi w kontekście tego, co chciałem znaleźć" - powiedział 67-letni wykonawca. "Nawet z 960 miejscami, Walter Kerr Theater jest prawdopodobnie najmniejszym pomieszczeniem, w którym grałem w ciągu ostatnich 40 lat" - dodał rozbawiony.


Cykl koncertów "Springsteen na Broadwayu" rozpocznie się 12 października. Będzie to po pięć koncertów w każdym tygodniu. Cykl występów będzie trwał do 26 listopada.


Bruce Springsteen jest jednym z artystów, którzy sprzedali najwięcej płyt w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku opublikował autobiografię, "Born to Run", w której opowiada o swoim skromnym dzieciństwie w New Jersey, drodze do sławy i swej walce z depresją. (PAP Life)


dki/ jbr/


(AFP)


Załączniki
NETHERLANDS MUSIC
epa05365622 US musician Bruce Springsteen performs on stage during his concert as part of 'The River Tour' on Malieveld in The Hague, The Netherlands, 14 June 2016. EPA/PAUL BERGEN Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.