PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


11.08.2017, 11:11  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Dywanikowe futra Jona Snowa


Jon Snow, ikoniczna postać z serialu "Gra o Tron", każe nam wierzyć, że upolował niedźwiedzia, aby mieć ciepłe okrycie. Kostiumograf serii zaprzecza, a prawda jest zaskakująca - ciężkie płaszcze są robione z dywaników Ikei.

Czy ktoś jest uzależniony od serialu "Gra o Tron" czy nie, to jednak twarz Jona Snow, członka Nocnej Straży jest rozpoznawalna na całym świecie. I jego grube, futrzane płaszcze również. Sprawiają wrażenie przytulnych, ciepłych i grubych, i jak najbardziej przypominają naturalne futra. Okazuje się, że wcale takie nie są. Płaszcze Jona Snow uszyto z... dywanów dostępnych w Ikei.


Kostiumograf potwierdza, że pochodzą one prosto ze sklepowej półki. Sam szwedzki gigant szybko zareagował na szum medialny, komentując w sieciach społecznościowych: "Wreszcie, to łatwe mieć klasę z #JonSnow #GameOfThrones" - taki podpis widnieje pod zdjęciem popularnego białego dywanu.


Według amerykańskiej strony BuzzFeed, Michele Clapton - szczęśliwa posiadaczka trzech nagród Emmy za najlepsze kostiumy dla serialu w 2012 roku, 2014 i 2016 - ujawniła zaskakujący sekret produkcji. "Oczywiście, dywany Ludde i Skold z Ikea zostały wykorzystane do produkcji kostiumów. Po pierwsze, zostały ogolone, następnie przemyte i wybrudzone, po czym doszyto do nich grube pasma skóry. Wszystko to trzeba było zrobić w bardzo ograniczonym czasie" - mówi projektantka kostiumów. Stroje członków Nocnej Straży wypadły na skutek tych zabiegów bardzo realistyczne.


Całą tę historię można więc ironicznie skomentować, że Kit Harington bardziej niż zabójcą białych niedźwiedzi jest zabójcą... białych chodników. (PAP Life)


dki/ jbr/


(lefigaro.fr)


Załączniki
USA COMIC CON 2015
epa04841714 Michael Carlson, from San Diego, who is dressed as the character John Snow from The Game of Thrones, arrives at the San Diego Convention Center on the second day of Comic-Con 2015, in San Diego, California, USA, 10 July 2015. EPA/DAVID MAUNG Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.