PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


12.08.2017, 10:10  Moda
wstecz

Lureks i cekiny - wieczorowy glamour na co dzień


Czasy, kiedy błyszczące ubrania i dodatki zarezerwowane były tylko na wielkie wyjścia, a cekiny kojarzyły się głównie z sylwestrowymi kreacjami, minęły. Połyskliwe tkaniny i brokatowe akcenty tej jesieni nosić będziemy również w codziennych stylizacjach.

Moda lubi przełamywać konwencje, a zasady dress code'u jeszcze nigdy nie były tak płynne jak obecnie. Trendowe zdaje się być wszystko to, co nietuzinkowe, inne. Gra kontrastem, oryginalne kompilacje wzorów i barw, zaskakujące łączenia tkanin oraz dekonstruujące sylwetkę fasony - w modzie pożądana jest dziś właśnie inność.


Jednym z bardziej oryginalnych trendów, które dało się zauważyć na pokazach jesiennych kolekcji wiodących na świecie marek jest miksowanie pozornie wieczorowych ubrań i dodatków z tymi casualowymi, a nawet sportowymi. Dlaczego pozornie? Bo cekiny, brokat i powracający w glorii i chwale lureks, które dotychczas kojarzyły się nam wyłącznie z kreacjami przeznaczonymi na uroczyste przyjęcia i wieczorne imprezy, w nadchodzącym sezonie śmiało przemycać będziemy do swojej codziennej garderoby.


Tej jesieni na ulice powrócą plisowane spódnice midi, głównie w metalizowanych odcieniach, które łączyć będziemy z wiązanymi przy szyi na kokardę koszulami, retro żakietami, a przede wszystkim grubymi swetrami o oversize'owym fasonie. Fashionistki już tego lata oszalały na punkcie cukierkowo różowego swetra od Gucci ozdobionego złocistą, strzelistą aplikacją z połyskliwego lureksu przy dekolcie, który ma szansę stać się jedną z najciekawszych inspiracji na nadchodzący sezon, jako kolorowe antidotum na jesienną szarość.


Błysk i cekinowe szaleństwo opanowały również wybiegi. Błyszczące kreacje pojawiły się zarówno u słynącego z pełnych przepychu i znakomicie podkreślających kobiecość kreacji Oscara de la Renty, jak i na pokazie znanego z nieszablonowych rozwiązań domu mody Proenza Schouler. U Zimmermanna mogliśmy dostrzec luźną, mocno przeskalowaną tunikę w całości pokrytą srebrzystymi cekinami, która założona została na cielisty golf. Stylizacja dopełniona kozakami za kolano w kolorze nude wyraźnie przełamuje wieczorową konwencję, nadając cekinom nieco bardziej nonszalanckiego charakteru.


Tak też będziemy nosić błyszczące, cekinowe ubrania - z dużą dozą nonszalancji i miejskiego luzu, łącząc je ze sportowym obuwiem, obszernymi płaszczami i jeansem. Połysk definitywnie przestał być atrybutem wyłącznie eleganckich kreacji. Jesienią warto za jego pomocą dodać codziennym stylizacjom odrobiny wieczorowego glamouru.


Iwona Oszmaniec (PAP Life)


iwo/ jbr/


Załączniki
WARSZAWA PREMIERA FILMU "SZTUKA KOCHANIA"
Warszawa, 24.01.2017. Premiera filmu Marii Sadowskiej Pt. "Sztuka kochania". Nz. aktorka Magadalena Boczarska (st/dw) PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.