PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


11.10.2017, 10:10  Rozmaitości  Codzienne sprawy
wstecz

W Minnesocie żyją najszczęśliwsi w Amerykanie


Najszczęśliwszymi Amerykanami są mieszkańcy stanu Minnesota. W pierwszej piątce są ponadto Utah, Hawaje, Kalifornia i Nebraska. Przy ocenie brano pod uwagę m.in. przyrost dochodów, wskaźnik bezrobocia, bezpieczeństwo, liczbę samobójstw i zamiłowanie do sportu.

Licząca 5,5 mln ludności, położona na północy kraju Minnesota to kraina 10 tys. jezior. Co szósty mieszkaniec jest właścicielem łodzi. Drugi w klasyfikacji, trzymilionowy stan Utah, prowadzi w kategorii środowisko i społeczność. Trzecie w rankingu tropikalne Hawaje przyciągają turystów z całego świata. Przewodzą pod względem emocjonalnego i psychicznego samopoczucia. Widocznie dobrze się budzić rano i słyszeć "aloha".


Największa pod względem populacji, bez mała 40-mln Kalifornia, czwarta na liście, szczyci się niemal 1350-km wybrzeżem nad Pacyfikiem, górami i parkami narodowymi. Jest tam Hollywood, Disneyland, dobra pogoda i wiele innych atrakcji.


Pierwszą piątkę zamyka Nebraska. Zwana Cornhusker State (od łuskania kukurydzy) dysponuje większym kilometrażem rzek niż jakikolwiek stan w Ameryce. Oferuje wysoki poziom "emocjonalnego i fizycznego samopoczucia". Słynie też z niezliczonych pięknych widoków.


Na tym tle stan Nowy Jork wygląda blado. Zajmuje dopiero 22. lokatę. Nie wszystkich to zraża. Wychodząca z dyskoteki Stage 48 na Manhattanie 22-letnia Jennifer powiedziała PAP Life, że kocha tę wyspę i nie wyprowadziłaby się gdzie indziej za żadne skarby świata.


Nowy Jork bije na głowę sąsiad zza rzeki Hudson - New Jersey. Stan będący nieraz przedmiotem lekceważenia ze strony Nowojorczyków, w tym filmowych kpin Woody'ego Allena, mieści się w gronie szczęściarzy na szóstej pozycji. Ostatnie trzy miejsca, na pięćdziesiąt, dzierżą kolejno Luizjana, Oklahoma i Virginia Zachodnia.


Autorzy rankingu ustalili m.in., że do najbezpieczniejszych stanów należą Vermont, Maine i Massachusetts. Na przeciwnym biegunie znalazły się Missisipi, Luizjana oraz Oklahoma. Najkrócej pracuje się w Utah, Oregonie i Rhode Island. Najdłużej na Alasce, w Wyoming oraz w Dakocie Północnej. Na bezrobocie najmniej cierpią ludzie w Dakocie Północnej, na Alasce, jak też w Iowa. Brak miejsc pracy najbardziej dotyka natomiast New Mexico, New Jersey i Illinois.


WalletHub odkrył najniższy poziom depresji u dorosłych mieszkańców Hawajów, New Jersey i Kalifornii. Największy występuje w Oregonie, Maine i Arkansas. Najniższy wskaźnik samobójstw odnotowano w Nowym Jorku, New Jersey i Maryland. Najwyższy w Wyoming, na Alasce, a także w Montanie.


Najbardziej słodko śpi się w Kolorado, Dakocie Południowej i Minnesocie. Problemy z przytuleniem do poduszki mają przede wszystkim mieszkańcy Kentucky, Maryland oraz Hawajów.


Sportową aktywność demonstruje w największym stopniu społeczność Kolorado, Oregonu i stanu Washington. Najmniej przyciąga to mieszkańców Missisipi, Arkansas i Oklahomy.Z badań poświęconej personalnym finansom stronie internetowej WalletHub wynika, że pieniądze niekoniecznie dają szczęście. Tak przynajmniej wskazują statystyki dotyczące przyrostu dochodów. Najlepiej jest pod tym względem w Dakocie Północnej i Południowej oraz Wyoming. W sondażu szczęścia nie plasują się jednak na samym czele. Zajmują odpowiednio 14., siódme oraz 39. miejsce. Najgorzej z poprawą zarobków jest w Nevadzie, Arizonie oraz na Florydzie.


Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP Life)


autor: Andrzej Dobrowolski


edytor: Jan Bratkowski


ad/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.