PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


13.11.2017, 14:14  Moda
wstecz

Zemsta białych kozaczków


Zakładać białe buty, czy nie? W Polsce od lat białe kozaki są synonimem bezguścia, złego smaku i prowincjonalnego szyku. A tu, okazuje się, że znane marki mają je w swojej jesienno-zimowej ofercie. Białe kozaki mają szansę odzyskać uznanie w tym sezonie.

Postrzegane jako ostre lub wręcz wulgarne: białe kozaczki. Ale to właśnie coś nowego w ofercie projektantów mody. A i gwiazdy też zaczęły je nosić. W białych butach widywana była Victoria Beckham, a z polskich gwiazdek - Margaret. Czy inne gwiazdy jak Kendall Jenner, Emily Ratajkowski, Bella i Gigi Hadid, Jessica Mercedes, Miroslava Duma i Charlotte Groeneveld wiedzą o nowej modzie coś więcej? Bo one też były widziane w białych butach.


Jak podaje francuski magazyn "Elle", białe kozaki, czy w ogóle białe buty wkraczają do szaf modnych kobiet, a i oferta projektantów w tej materii jest coraz bogatsza. "Łatwiejsze w noszeniu niż ci się wydaje" - pisze magazyn. Kupisz białe, ale tylko wtedy, gdy będą to sztyblety? Takie też znajdziesz, np. w ofercie Other Stories.


Możliwe, że projektanci chcą, aby kobiety zrewidowały swoje zdanie na temat białych butów. Białe botki oferuje Alexa Chung, Alexandre Birman, Casadei, Cosmoparis, a nawet Marc Jacobs i Dr Martens. Czyli dla każdego coś miłego. Wybrać można stylowe botki na słupku albo ciężkie glany.


Jak się okazuje, białe kozaki można nosić i do spódnicy, i do spodni, np. dżinsów. Zła sława białych kozaków ma szansę minąć, gdy coraz więcej fashionistek sięgnie po takie obuwie. Kto się decyduje? (PAP Life)


autorka: Dorota Kieras


edytor: Jan Bratkowski


dki/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.