PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


06.12.2017, 09:09  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Portugalska gwiazda dostawała pogróżki


Portugalska piosenkarka Mariza otrzymywała pogróżki w związku z afrykańskimi interesami jej męża, przedsiębiorcy Antonio Ferreiry. Popularnej w Polsce artystce grożono nawet porwaniem syna.

Na łamach rodzimych mediów Mariza zwierzyła się z trudnych ostatnich lat, na które cieniem położyła się walka jej męża o rozwijaną w Angoli sieć kasyn, którą Portugalczyk ostatecznie stracił. Piosenkarka wyznała, że w związku z tą sprawą otrzymywała pogróżki. Miano jej również grozić porwaniem syna Martima.


"Kiedyś Antonio chciał polecieć do Angoli, aby odzyskać wszystko to, co do niego należało. Powiedziałam mu, aby tego nie robił. Myślałam, że któregoś dnia znajdę go martwego. Kiedy powiedział mi, że chce wrócić do Luandy pomyślałam: 'Mój Boże, zostanę wdową, z małym dzieckiem na rękach'" - powiedziała Mariza.


Artystka ujawniła, że przed długi czas bała się wychodzić z domu. "Patrzyłam się na ulicy na wszystkie strony. Bałam się, że zabiorą mi Martima" - wyznała.


Równie emocjonujący jest dla 43-letniej artystki udział w procesie sądowym wytoczonym przez Marizę i jej o siedem lat starszego męża jednemu z jego byłych pracowników. W 2011 r. miał być on rzekomo pobity na zlecenie Ferreiry. Mężczyzna został zaskarżony o rozsiewanie nieprawdziwych informacji o mężu piosenkarki.


"Dużo mnie kosztuje udział w tej sprawie. Podczas jednej z rozpraw musiałam wyjść na korytarz, aby nie uderzyć kogoś" - powiedziała Mariza.


Urodzona w 1973 r. w Mozambiku Marisa dos Reis Nunes od lat występuje pod pseudonimem artystycznym Mariza. Od ponad dekady uznawana jest za czołową wokalistkę fado na świecie. Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim artystka wróciła na scenę w 2013 r.


Latem 2011 r. Mariza urodziła syna Martima. Dziecko, które przyszło na świat dwa miesiące przed terminem porodu, ważyło zaledwie 800 gramów. Jak przyznała artystka zbyt wczesne narodziny chłopca były spowodowane napiętym kalendarzem artystycznym wokalistki.


O Marizie zrobiło się głośno, kiedy w 2003 r. otrzymała nagrodę BBC dla najlepszego europejskiego wokalisty. Rok później podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach piosenkarka zaśpiewała ze Stingiem nieoficjalny hymn imprezy "A Thousand Years". W 2007 r. otrzymała ona nominację do Latin Grammy w kategorii Best Folk Album. Mariza cieszy się dużą popularnością w Polsce, gdzie koncertowała już kilkunastokrotnie. (PAP Life)


autor: Marcin Zatyka


edytor: Zbigniew Krzyżanowski


zat/ zig/


Załączniki
PORTUGAL MUSIC MARIZA
epa05624725 Portuguese fado singer Mariza performs at Coliseu do Porto, in Porto, Portugal, 09 November 2016. EPA/ESTELA SILVA Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.