PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


06.12.2017, 13:13  Rozmaitości  Moda
wstecz

Makijaż na wieczór: w kolorach zachodzącego słońca


Mimo że wieczorową porą najchętniej stawiamy na seksowne smokey eye, w tym sezonie robimy ukłon w stronę wiosny - powieki mają, bowiem przypominać barwy zachodzącego słońca. Jest romantycznie, ożywczo i intrygująco.

Wieczorowy makijaż rządzi się swoimi prawami. Nawet, jeśli, na co dzień preferujemy subtelny make up, który ma jedynie korygować drobne niedoskonałości cery i odwracać uwagę od zmęczenia, przed wieczornym wyjściem pozwalamy sobie z reguły na więcej. Lubimy wówczas sięgać po seksowną czerwona szminkę lub na powiekach malować smokey eye. Choć jest to niewątpliwie klasyka, która nie traci na aktualności i jest zawsze w trendach, tej zimy warto nieco poeksperymentować z kolorem. Zamiast zimowej nostalgii, poddajmy się, więc iście wiosennej energii, malując powieki w kolorach krokusów, różaneczników lub fiołków.


Na czerwonych dywanach gwiazdy prezentowały w ostatnim czasie dość oryginalny jak na tę porę roku makijażowy trend. Cienie na powiekach przypominały, bowiem rozmytą barwę zachodzącego słońca. Kluczem jest nieostra granica koloru, który wykracza poza górną powiekę w kierunku łuku brwiowego. Zamiast stonowanych, jesiennych barw wybieramy zaś ciepłe odcienie pomarańczowego, żółtego, brzoskwini lub różu. Dla uzyskania lepszego efektu, całość uzupełniamy odrobina bronzera i rozświetlacza.


Cara Delevingne, Emily Ratajkowski, Chloe Moretz oraz Zendaya postawiły w makijażu na wiosenną energię, ciepłym kolorem na powiekach dodając spojrzeniu świeżości i blasku. Na make up zwany "sunset eyeshadow" zdecydowała się również Selena Gomez, która na uroczystej premierze wyprodukowanego przez siebie serialu "13 powodów" pojawiła się w połyskującej pomarańczowej kreacji domu mody Oscar de la Renta, którą uzupełniły wiszące kolczyki oraz charakterystyczny makijaż w tym samym kolorze.


Choć pogoda za oknem bynajmniej nie nastraja optymistycznie, skłaniając nas do sięgania po szarość i czerń, warto na przekór posępnej aurze poeksperymentować z kolorem - również w makijażu. Ciepłe odcienie na powiekach inspirowane zachodzącym słońcem idealnie sprawdzą się na wieczorne wyjścia, dodając eleganckim stylizacjom iście wiosennej energii i niebanalnego sznytu. (PAP Life)


autor: Iwona Oszmaniec


edytor: Zbigniew Krzyżanowski


iwo/ zig/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.