PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


10.02.2018, 08:08  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Paweł Królikowski i jego serialowe wybory (wideo)


Ulubionym serialem Pawła Królikowskiego z rodzimej klasyki są "Polskie drogi". Nawet w młodości seriale traktował wyłącznie jako rozrywkę i nie fantazjował na ich temat w normalnym życiu. Śmieje się, że z bohaterów małego ekranu najbardziej podziwiał psa Reksia.

Udostępniamy nagranie wideo: https://wideo.pap.pl/videos/25304/


"Trudno byłoby wskazać na jeden tytuł ulubionego polskiego serialu, ale wydaje się, że są to +Polskie drogie+" - deklaruje Paweł Królikowski. Aktor miał ostatnio okazję, by odświeżyć swoją wiedzę na temat produkcji małego ekranu, gdyż brał udział w "Wielkim teście o polskich serialach". "Polskie drogi" miały premierę w drugiej połowie lat 70. Ten serial w reżyserii Janusza Morgensterna przedstawia codzienność okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej. Główne role grają Karol Strasburger i Kazimierz Kaczor.


Królikowski wymienia też długą listę seriali, które zajmują u niego ex aequo drugie miejsce: "Stawka większa niż życie", "Czterej pancerni i pies", "Przeprowadzki", "Sława i chwała", a także pierwszy sezonu "Domu", "Boża podszewka".


Pytany o bohaterów serialowych, którzy najbardziej podziwiał, wybucha śmiechem. Po chwili namysłu odpowiada, ale z przymrużeniem oka, że psa Reksia, bo był "wierny i sympatyczny". "Tak na serio, nie było takiego bohatera, z którym bym się identyfikował" - zauważa i dodaje, że zawsze oglądał serial ze świadomością, że jest to bajka, potrafił rozróżnić świat rzeczywisty od wykreowanego. Może też dlatego nie podkochiwał się w aktorkach dostrzeżonym na szklanym ekranie.


"Jako młody chłopak wzdychałem do niejednej koleżanki, ale do aktorek serialowych - nie. Nigdy nie miałem lusterka ze zdjęciem pani Poli Raksy" - przyznaje. Niemniej Polę Raksę i kilka innych aktorek, jak Małgorzatę Braunek, Gabrielę Kownacką, Barbarę Brylską i Halinę Łabonarską podziwia za wspaniałe role i urodę. Niewątpliwie jednak największą atencją otacza, jak można się domyślić, Małgorzatę Ostrowską, czyli swoją żonę. Ta od lata wciela się w "Klanie" w Grażynkę Lubicz. (PAP Life)


autor: Andrzej Grabarczuk


edytor: Jan Bratkowski


ag/ jbr/


Wideo
Załączniki
WARSZAWA CHOINKI JEDYNKI 2017
Warszawa, 03.12.2017. Choinki Jedynki 2017. Nz. aktor Paweł Królikowski. (soa) PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.