PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


12.02.2018, 13:13  Rozmaitości
wstecz

Niebo w gębie dla Roberta Lewandowskiego


Czy jest coś, co sprawia, że Robert Lewandowski czuje niebo w gębie? Jest. To ciasto daktylowo- owsiane, które piecze jego żona Anna. "Robert mówi, że niebo w gębie! Wierzycie?" - zapytała na swoim profilu żona naszego najlepszego piłkarza.

Według Anny Lewandowskiej, aby poczuć niebo w gębie, jak kapitan naszej reprezentacji, potrzeba: 150 g płatków owsianych, 200 g daktyli, 4 łyżki syropu klonowego, 4 łyżki kakao, 2 garści orzechów włoskich, szczypty cynamonu, szczypty sody oczyszczonej, 2 miarki białka roślinnego o smaku wanilii lub czekolady.


Sposób przygotowania: zalać płatki owsiane ciepłą wodą i moczyć 1 godzinę. Równocześnie zalać wrzątkiem daktyle i moczyć ok. 30 min. Następnie zblendować daktyle z kakao i syropem, dodać płatki, resztę przypraw i zblendować ponownie. Do przygotowanego ciasta wsypać orzechy i wymieszać. Rozgrzać piekarnik do 180 stopni i piec ok. 30 minut w podłużnej blaszce/keksówce, wyłożonej papierem do pieczenia.


Pozostawić w piekarniku do wystygnięcia. (PAP Life


autor: Zbigniew Krzyżanowski


edytor: Jan Bratkowski


zig/ jbr/


Załączniki
GERMANY SOCCER BUNDESLIGA
epa06461376 Bayern's Robert Lewandowski celebrates his 2-1 during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich and SV Werder Bremen in Munich, Germany, 21 January 2018. EPA/LUKAS BARTH Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.