PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


13.02.2018, 15:15  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

"Dywizjon 303" ląduje w Berlinie


Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, czyli Berlinale, promowany będzie film "Dywizjon 303" o polskich pilotach biorących udział w Bitwie o Anglię. Twórcy produkcji podejmą gości w hotelu Ritz-Carlton przy Placu Poczdamskim.

W stulecie brytyjskiego lotnictwa i niepodległości Polski do kin wejdzie polska megaprodukcja "Dywizjon 303". W obsadzie filmu znaleźli się Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk i Antoni Królikowski. Wcielają się oni w najsłynniejszych polskich asów przestworzy - Jana Zumbacha, Witolda Urbanowicza i Witolda Łokuciewskiego.


Data oficjalnej premiery filmu nie została jeszcze określona, ale machina promocyjna już się rozkręca. Twórcy "Dywizjonu 303" będą kłaść fundamenty pod sukces produkcji na wielkim święcie kina - Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie - Berlinale, który rozpocznie się w czwartek i potrwa do wtorku.


"W apartamentowym biurze udostępnimy fragmenty filmu, pokażemy elementy dekoracji i kostiumy, modele samolotów uczestniczących w produkcji, a także nowy, międzynarodowy plakat dystrybucyjny. To wszystko przygotowaliśmy dla zagranicznych partnerów filmu przebywających teraz w Berlinie" - mówi PAP Life Sławomir Ciok z Film Media, firmy stojącej za produkcją "Dywizjonu 303".


Co ciekawe, w nieodległej przyszłości planowana jest premiera jeszcze jednego filmu o słynnej jednostce lotniczej. W obrazie "Hurricane", realizowanym przez Brytyjczyków, grają m.in. Marcin Dorociński i Milo Gibson (syn Mela Gibsona).


autor: Andrzej Grabarczuk


edytor: Jan Bratkowski


ag/ jbr/


Załączniki
OBORY WIZYTA NA PLANIE FILMU "DYWIZJON 303"
Obory (woj. mazowieckie), 15.09.2016. Wizyta na planie filmu "Dywizjon 303", 15 bm. na lądowisku w Oborach. (ls/awol) PAP/Strefa Gwiazd/Stach Leszczyński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.