PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


10.03.2018, 07:07  Kryminałki
wstecz

Przesyłał partnerce do więzienia narkotyki ukryte w listach


Zielonogórscy policjanci zatrzymali 36-letniego Niemca, który w listach usiłował przesłać narkotyki partnerce osadzonej w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Ukrył je pod znaczkami pocztowymi - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

"W podejrzanych listach wysyłanych w różnych odstępach czasu mężczyzna usiłował przesłać narkotyki w różnej postaci. Czujność strażników więziennych wzbudziła duża liczba i częstotliwość wysyłania tradycyjnych listów - rzecz niespotykana w ostatnich latach" - powiedział Maludy.


Okazało się, że w niektórych z listów ukryte były heroina i amfetamina, a w ostatniej zatrzymanej przesyłce marihuana. Prawie gram suszu znajdował się pod znaczkami pocztowymi.


Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem nadawcy tychże listów. Zatrzymali go, kiedy przyjechał do Zakładu Karnego na widzenie ze swoją dziewczyną. Krótko potem trafił na zielonogórska komendę i usłyszał zarzuty.


"Podejrzany usłyszał zarzuty przemytu narkotyków z Niemiec oraz zarzuty ich udzielania bez chęci zysku. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do pięciu lat więzienia" - dodał Maludy. (PAP Life)


autor: Marcin Rynkiewicz


edytor: Jan Bratkowski


mmd/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.