PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


13.03.2018, 09:09  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Olga Frycz: Ostróda jak drugi dom


Olga Frycza czuje duży sentyment do Ostródy i jej okolic, gdyż właśnie tam od 2010 r. realizowane są zdjęcia do sagi "Nad rozlewiskiem". Stolicę Mazur Zachodnich aktorka traktuje trochę jak drugi dom.

Seria "Nad rozlewiskiem", którą pokochały miliony Polaków, wróciła do Jedynki po czterech latach przerwy. Co wydarzy się w szóstym sezonie sagi? Po śmierci Basi (Małgorzata Braunek), która bardzo zaburzyła rytm życia nad rozlewiskiem, wreszcie wszyscy się jako tako odnajdują w codzienności. Wydawać by się mogło, że w końcu zapanował spokój. Nic bardziej mylącego. Jak grom z jasnego nieba spada na Małgosię (Joanna Brodzik) wiadomość o ogromnym długu, jaki zaciągnęła jej mama tuż przed wyjazdem do Indii. Nieprawdopodobne, a jednak prawdziwe. Na poczet długu zostaje zlicytowany pensjonat.


W serii "Nad rozlewiskiem" od samego początku, czyli od 2010 r., występuje Olga Frycz. Aktorka zdradziła co nieco na temat aktualnych losów jej bohaterki: "Marysia jak zwykle ma perypetie sercowe, natomiast myślę, że w tym sezonie troszeczkę się bardziej ustatkuje. Uczestniczy w problemach, które są ogólnie związane z całym pensjonatem. Jest bardzo zaangażowana w problemy finansowe rodziny, no i stara się, jak najbardziej pomóc".


Na czas zdjęć do serialu aktorka znów zawitała w okolice Ostródy. "Ostródę traktuję trochę jak drugi dom, bo w przeciągu kilku lat spędziłam tam bardzo dużo czasu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. To piękne miejsce, są tam bardzo sympatyczni ludzie, mam swoje ulubione kawiarnie, mam panią kosmetyczkę, mam sklepy, gdzie robię zakupy" - mówi PAP Life Frycz.


Zdjęcia do szóstej serii powstawały w czerwcu 2017 r. Telewizyjny pensjonat to tak naprawdę ośrodek "Młyn nad rozlewiskiem" w Nastajkach pod Ostródą, ukryty w otulinie Parku Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich. Plany zdjęciowe objęły też wiele innych miejsc w okolicach Ostródy i Olsztyna. (PAP Life)


autor: Andrzej Grabarczuk


edytor: Jan Bratkowski


ag/ jbr/


Załączniki
PREMIERA SERIALU PT. KROPLA PRAWDY
Warszawa, 18.10.2017. Premiera serialu "Kropla Prawdy" marki Ballantine's. Nz. aktorka Olga Frycz PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.