PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


12.04.2018, 13:13  Obyczaje i osobliwości  Rozmaitości
wstecz

Specjalne perfumy na książęcy ślub


Choć raczej nie będzie nas na najbardziej wyczekiwanej uroczystości roku, ślubie księcia Harryego i Meghan Markle, to możemy poczuć, jaki będzie królował tam zapach. Oficjalny perfumiarz brytyjskiej rodziny królewskiej, Floris London, przygotowuje z tej okazji perfumy uniseks.

Z okazji uroczystości zaślubin Meghan Markle i księcia Harry'ego, londyński dom perfumeryjny poświęca im specjalną kompozycję zapachową. Floris London zaprezentował już próbkę pachnidła, którego nazwa nie jest jeszcze znana.


Amalia Robles, dyrektor historycznego sklepu marki, udzieliła kilku informacji na temat nowego zapachu. Nad projektem pracowały nosy Nicola Pozzani i Penny Ellis. Do stworzenia nuty bazowej perfum użyte zostały aromaty bergamotki, mandarynek i zapachów morskich, a następnie w nucie serca: kwiatu pomarańczy, wanilii, imbiru i zielonej herbaty. W tle wyróżniają się nuty drzewne, bursztyn i wybór przypraw.


Dom Floris, założony w 1730 roku jest zarządzany przez tę samą rodzinę od dziewięciu pokoleń. Firma posiada królewski przywilej: jest oficjalnym dostawcą perfum dla brytyjskiej rodziny królewskiej od 1820 roku. A jaki jest ulubiony zapach Elżbiety II? White Rose, perfumy, których 100 ml buteleczka jest sprzedawana po 98 euro.


Czy Meghan Markle i Prince Harry wybiorą swoje perfumy na ten wielki dzień? Odpowiedź - 19 maja. (PAP Life)


autorka: Dorota Kieras


edytor: Zbigniew Krzyżanowski


dki/ zig/


Załączniki
BRITAIN NORTHERN IRELAND ROYALTY
epa06624263 Prince Harry and Meghan Markle arrive at the Titanic Visitors Centre in Belfast , Northern Ireland, 23 March 2018. Britain's Prince Harry and his fiance came for a one-day visit. EPA/Paul McErlane Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.