PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


29.08.2018, 14:14  Zdrowy styl życia  Turystyka
wstecz

Wakacje - kluczowym elementem zdrowego stylu życia


Poza zdrowym stylem życia, kluczowe dla naszego zdrowia i samopoczucia są również wakacje. Eksperci sugerują, że warto na nie wyjeżdżać trzy razy w roku. Dotyczy to szczególnie mężczyzn.

Rzadsze i krótsze wakacje - to może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu i samopoczuciu, przyznają specjaliści. Z najnowszych badań wynika, że każdego roku warto zaplanować trzy wakacyjne wypady. To, jak zapewniają eksperci, wydłuża życie.


"Błędnym jest przekonanie, że zdrowy styl życia zrekompensuje zbyt ciężką pracę i brak wakacji" - podkreśla prof. Timo Strandberg z Uniwersytetu Helsińskiego. "Wakacje są dobrym sposobem na złagodzenie stresu" - dodaje.


Badanie, zaprezentowane na corocznej konferencji Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Niemczech sugeruje, że wakacje są istotnym elementem w zachowaniu prawidłowej higieny życia. Odnosi się to głównie do zmniejszenia poziomu stresu.


"Redukcja stresu jest istotną częścią programów mających na celu zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych" - ostrzega Strandberg. (PAP Life)


mdn/ jbr/


Załączniki
ŚWINOUJŚCIE PLAŻA WYPOCZYNEK
Świnoujście, 12.08.2018. Niedzielne popołudnie nad morzem w Świnoujściu 12 bm. (cat) PAP/Marcin Bielecki

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.