PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


13.09.2018, 11:11  Moda
wstecz

Bielizna Rihanny na zamknięcie Fashion Week w Nowym Jorku


Piosenkarka i projektantka Rihanna zamknęła w środę New York Fashion Week pokazem kolekcji bielizny. Tym samym udowodniła, że kobiety mogą być zarówno słodkie jak i femme fatale.

Zamknięcie Fashion Week jest tradycyjnie zarezerwowane dla marek luksusowych. Rihanna wzięła udział w prawie godzinnym spektaklu, w gigantycznej sali dawnych stoczni na Brooklynie.


Sceneria pokazu była postmodernistyczna, z mnóstwem roślin zielonych w centrum uwagi. Kaktusy, czasami rośliny w słoikach na półkach, czasem w olbrzymich szklanych bańkach, wszystko blado oświetlone.


Modelki na pokazie prezentowały wszystkie kolory skóry i włosów, były pełne życia, animowane przez choreografię od powolnych gestów po dzikie tańce...


Jeśli chodzi o bieliznę, wśród projektów znalazło się coś dla każdego gustu: od ultra-kobiecych po iście męskie w stylu. Kolory? Znów różnorodność, od komfortowego białego jedwabiu, przez czarny gorset po jeansowe albo koronkowe kombinezony, pasy do pończoch, uniseksowe majtki i T-shirty, lub naiwne, pastelowe majtki i biustonosze.


"Z bielizną nie trzeba mieć tylko jednej osobowości" - powiedziała piosenkarka z Barbadosu w maju, kiedy wypuszczała swoją pierwszą kolekcję bielizny Savage X Fenty. "Miło jest móc grać trochę, być słodkim i figlarnym pewnego dnia, czarną wdową innego... Chcę, żeby modele dostosowały się do kobiecej urody" - dodała. Jako zasadę przyjęła szeroki zakres rozmiarów i modeli, zwykle w cenie znacznie poniżej 100 dolarów.


W małej, brązowej sukience 30-letnia gwiazda pojawiła się na krótko na wybiegu, by pozdrowić publiczność, witana uśmiechami i okrzykami. (PAP Life)


autorka: Dorota Kieras


edytor: Jan Bratkowski


dki/ jbr/


Załączniki
USA MET GALA RED CARPET
epa06717932 Rihanna arrives on the red carpet for the Metropolitan Museum of Art Costume Institute's benefit celebrating the opening of the exhibit 'Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination' in New York, New York, USA, 07 May 2018. The exhibit will be on view at the Metropolitan Museum of Art's Costume Institute from 10 May to 08 October 2018. EPA/JUSTIN LANE Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.