PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


07.10.2018, 10:10  Moda
wstecz

Naturalne piękno jest ponad trendami


Makijażowi zwykle przyświeca jakiś cel, z jakiegoś powodu go wykonujemy - przyznaje makijażysta Gilbert Soliz. Choć ceni sobie trendy i podziwia nawet te najbardziej szalone makijaże, na co dzień zachęca do umiaru.

Choć co sezon poznajemy nowe trendy w makijażu, za sprawą mediów społecznościowych trudno dziś mówić o sezonowości. Wszystkie platformy społecznościowe to nieustający potok inspiracji, w których każdy znajdzie coś dla siebie.


"Osobiście uwielbiam trendy, uwielbiam te dziwaczne style, zaskakujące, przerysowane makijaże. Jednak to z czasem mija - taka jest natura trendów, przemijają. Jedyną ponadczasową rzeczą jest naturalność - naturalne piękno jest ponad trendami. Wynika to przede wszystkim z autentyczności" - wyjaśnia Gilbert Soliz, główny makijażysta Marc Jacobs.


Dodaje, że dla niego makijażowi zawsze przyświeca jakiś cel, z jakiegoś powodu kobiety sięgają po barwne palety, mocne kolory szminek, albo jedynie delikatnie podkreślają atuty swojej urody. I choć panie najczęściej kierują się najnowszymi trendami, sugerują tym, co widzą w mediach społecznościowych, Soliz radzi, aby w tym wszystkim zachować umiar.


"Makijaże, które możemy obserwować na Instagramie wyglądają świetnie na selfie, sprawdzają się doskonale na sesjach, twarz jest niemal wyretuszowana. Jednak nie uważam, że w codziennym makijażu każdy element naszej twarzy powinien być podkreślony - mocno wyrysowane brwi, wyraziste oczy, mocne usta, wykonturowana twarz" - podkreśla makijażysta gwiazd. "Jeśli decydujesz się na mocne usta, to na nie kładziesz największy akcent, resztę makijażu pozostawiając delikatną. Jeśli stawimy akcent na oczy, reszta powinna być stonowana" - dodaje.


Przyznaje, że umiar i wyczucie jest tym, co wyróżnia dobry makijaż od doskonałego, co sprawia, że nie wyglądamy jedynie dobrze, a olśniewająco. (PAP Life)


mdn/ jbr/


Załączniki
PORTUGAL FASHION
epa06621920 A model gets her makeup done backstage during the Portugal Fashion show in Porto, Portugal, 22 March 2018. The fashion event runs from 22 to 24 March in Porto. EPA/JOSE COELHO Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.