PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


02.12.2018, 11:11  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Nowości płytowe: Bryan Ferry, Kate Bush, Def Leppard


Bryan Ferry, Kate Bush, Def Leppard - to artyści, których nowe albumy znalazły się wśród ostatnich nowości. Płyty są już dostępne na rynku.

"Bitter Sweet" to pierwszy po ponad czteroletniej przerwie album Bryana Ferry'ego, znakomitego brytyjskiego wokalisty i kompozytora, który światowy rozgłos zyskał jako frontman grupy Roxy Music.


Album jest pod silnym wpływem jazzu, podobnie jak pochodząca z 2012 roku płyta Bryana "The Jazz Age". Wyraźnie wyczuwalny jest też klimat lat 20. XX wieku, co z pewnością wiąże się również z udziałem Ferry'ego w serialu "Babylon Berlin". Anglik nadał nowy, lekko melancholijny sznyt, pięknie podkreślony przez sekcję smyczkową jego orkiestry, kilku utworom Roxy Music, chociażby "While My Heart Is Still Beating" i "Dance Away".


W listopadzie 2018 roku zarówno na kompakcie, jak i na płycie winylowej ukazują się wszystkie płyty legendarnej angielskiej wokalistki Kate Bush pod zbiorczym tytułem serii "Kate Bush - Remastered". Ostatnia nosi tytuł "Remastered. Part II".


Albumy winylowe będą wydane w czterech oddzielnych boxach. Trzy pierwsze będą zawierały wszystkie albumy studyjne artystki, podczas gdy zawartość czwartego, będą stanowiły nagrania rzadkie, wcześniej niedostępne na winylu, w tym także covery. Łącznie przygotowano 18 analogowych krążków Angielki.


Na kompakcie wydane zostaną dwa zestawy płyt. Drugi z nich będzie zawierał także album koncertowy Kate Bush, "Before The Dawn", dostępny w oryginalnym masteringu. Remasteringiem płyt zajęła się sama Kate Bush we współpracy z Jamesem Guthriem.


Ikony brytyjskiego rock'n'rolla, nominowani do 2019 Rock & Roll Hall of Fame - Def Leppard - prezentują kolekcję swoich najważniejszych utworów: "The Story So Far - The Best Of". Na wydawnictwie znalazły się największe hity zespołu, jak również premierowy materiał: oficjalny remiks coveru "Personal Jesus", "Rock On (Remix)" oraz świąteczny utwór "We All Need Christmas".


Def Leppard na całym świecie sprzedał ponad 100 mln albumów. Zespół w składzie Joe Elliott (wokal), Phil Collen (gitara), Rick "Sav" Savage (bas), Vivian Campbell (gitara) oraz Rick Allen (perkusja) to wciąż jedna z najbardziej liczących się sił w muzyce rockowej. (PAP Life)


zig/ jbr/


Załączniki
SPAIN MUSIC
epa06889298 British musician Bryan Ferry performs during the Cap Roig Festival in Palafrugell, Spain, 14 July 2018. EPA/Robin Townsend Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.