PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


23.12.2018, 11:11  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Bracia ze swoim idolem


Zespół Bracia, czyli Wojtek i Piotrek Cugowscy, nagrali utwór z Dougiem Pinnickiem, swoim idolem z amerykańskiej formacji Kings X. Kawałek zatytułowany "United" jest już dostępny w sieci.

"Piosenkę nagraliśmy wiele miesięcy temu z naszym idolem, Dougiem Pinnickiem z zespołu King's X" - poinformowali Bracia. "Doug przyleciał specjalnie do nas i do naszego studia w Lublinie, co już samo w sobie było dla nas ogromnym przeżyciem" - dodali.


King's X to amerykańska kapela hardrockowa, powstała w 1985 roku w Houston, choć panowie grali razem od początku lat 80. w składzie: Doug Pinnick (śpiew, bas), Ty Tabor (gitara, śpiew), i Gerry Gaskill (perkusja, śpiew). Grupa zjednała sobie fanów oryginalnym połączeniem progresywnego metalu, funky oraz soulu. Pinnick, który jako jeden z kilku basistów na świecie używał dwunastostrunowego instrumentu, co miało znaczny wpływ na niezwykłe brzmienie kapeli.


Utwór kładzie kres pogłoskom, które pojawiły się po nagraniu przez Piotra Cugowskiego ballady "Kto nie kochał", o odejściu muzyka z zespołu Bracia i rozpoczęciu kariery solowej. Ostatnio muzyk i piosenkarz był też jurorem w kolejnej edycji "Voice of Poland".


Grupa Bracia powstała w 1997 roku. Za swój drugi album, "Fobrock" (2009), otrzymali nominację do Fryderyka, a ich ostatni krążek "Zmienić zdarzeń bieg" (2013) pokrył się platyną. Na koncie mają też wspólną płytę z ojcem, Krzysztofem Cugowskim, wydaną pod nazwą Cugowscy. (PAP Life)


zig/mdn/


Załączniki
WARSZAWA TEATR WIELKI KONCERT "GINTROWSKI...."
Warszawa, 05.12.2016. Piotr (L) i Wojtek (P) Cugowscy podczas koncertu ?Gintrowski ? a jednak coś po nas zostanie?, 5 bm. w Teatrze Wielkim ? Operze Narodowej w Warszawie. (cat) PAP/Jakub Kamiński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.