PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


31.12.2018, 11:11  Kulinaria
wstecz

Na sylwestrowe przyjęcie wypróbuj sałatkę z... chińskich zupek


Ta sałatka nieodmiennie święci triumfy na domówkach i imprezach w gronie znajomych. Łatwa do przyrządzenia i smaczna. W zależności od wybranych dodatków można otrzymać jej różne wersje.

Oprócz drobnych przekąsek, chipsów czy paluszków, na sylwestrowej imprezie sprawdzą się i sałatki. Zwłaszcza takie, których przyrządzenie nie wymaga kulinarnych talentów i umiejętności. Wystarczy umieć posiekać niezbędne składniki. I choć doskonale wiemy, co jest naprawdę zdrowe, lubimy czasem zrobić wyłom w diecie i zjeść coś niezdrowego. A jeśli chińską zupkę przemycimy w sałatce - to już czujemy się rozgrzeszeni...


Do przygotowania sałatki potrzebujemy: makaron z dwóch zupek chińskich, 1 filet z kurczaka, puszkę kukurydzy, por (tylko białą część), małą kapustę pekińską, 2 średnie czerwone papryki, 3 plastry ananasa, z puszki lub świeżego, 3 łyżki majonezu, sól, pieprz, przyprawa gyros.


Pokruszony makaron zalewamy w misce wrzącą wodą, przykrywamy. Kurczaka kroimy w kostkę, obsypujemy przyprawą gyros i smażymy na patelni na złoto. Można tu użyć także kurczaka grillowanego lub pieczonego. Kapustkę pekińską drobno kroimy, paprykę kroimy w kostkę, pora siekamy drobno.


Warzywa dodajemy do kurczaka, dodajemy też makaron. Dodajemy przyprawę z zupek, rezygnujemy jednak z oleju. Dodajemy majonez, mieszamy. Sałatka powinna się "przegryźć" kilka godzin w lodówce.


Oczywiście, wersji tej sałatki może być wiele, możemy wybrać szynkę, dodać więcej warzyw, siekany koperek lub szczypiorek. (PAP Life)


dki/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.