PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


05.02.2019, 12:12  Wywiad
wstecz

Ekspert: Era wyglądu na pokaz mija - czas na naturalność (wywiad)


W dzisiejszych czasach trudno jest walczyć z presją tego, żeby być pięknym. "Era wyglądu na pokaz już mija, teraz jest czas na naturalność" - mówi PAP Life Klaudia Witczak. Znawczyni branży beauty komentuje wyniki badania na temat tego, jak dbają o siebie Polacy.

PAP Life: Właśnie opublikowano wyniki badania "Jak dbają o siebie mieszkańcy Polski?", z którego wynika m.in., że aż 64 proc. Polaków myli medycynę estetyczną z chirurgią plastyczną, a ponad połowa badanych sądzi, że stosowanie samych kosmetyków wystarczy, aby cieszyć się dobrym wyglądem. Czy i który wynik jest dla pani, jako osoby związanej z branżą beauty, najbardziej zaskakującym?


Klaudia Witczak: Najbardziej zaskakującym wynikiem badania jest właśnie to, że Polacy mylą medycynę estetyczną z chirurgią plastyczną. Medycyna estetyczna kojarzy im się ze skalpelem i bólem, a także często nienaturalnym efektem. Prawdopodobnie właśnie, dlatego podchodzą do niej z dużą nieufnością. A przecież bolesne operacje, wykonywane zwykle w znieczuleniu ogólnym, z długim czasem rekonwalescencji są domeną chirurgii plastycznej. Medycyna estetyczna to sposób na długofalowe, regularne dbanie o siebie za pomocą nieinwazyjnych zabiegów, które pomagają naszej skórze na uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych.


Dodatkowym zaskoczeniem, tym razem pozytywnym, było dla nas to, że Polacy - zarówno kobiety, jak i mężczyźni - bardzo cenią sobie naturalny wygląd. Obie te informacje są dla nas bardzo istotne, ponieważ pokazują, że należy więcej mówić na temat medycyny estetycznej. Dla mnie, jako właścicielki kliniki medycyny estetycznej, naturalność i holistyczne podejście do dbania o siebie jest ogromnie ważna i dlatego chciałabym przekonać Polaków, że warto zacząć korzystać z nowoczesnych, nieinwazyjnych metod, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną.


PAP Life: Czy wygląd jest dla Polaków ważniejszy zdrowie?


K.W.: Większości Polaków (85 proc.) zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Podobnie jak dbałość o zdrowie (zarówno fizyczne, jak i psychiczne), właściwa dieta oraz zachowanie dobrej kondycji fizycznej były przez ponad 80 proc. osób badanych wskazywane, jako ważne. W mojej opinii jest to bardzo dobry wynik, który pokazuje, że jesteśmy coraz bardziej świadomym społeczeństwem. Jednak wciąż większość Polaków uważa, że zdrowie fizyczne jest ważniejsze niż dobre samopoczucie, a jedynie 29 proc. badanych uznało, że są tak samo ważne. Warto o tym zacząć rozmawiać i spróbować zmienić sposób myślenia Polaków tak, aby zaczęli oni dbać zarówno o swój wygląd, zdrowie, jak i samopoczucie, ponieważ wszystkie te sfery naszego życia wzajemnie wpływają na siebie, a poprawa, jakości którejkolwiek z nich będzie miała pozytywny wpływ na pozostałe.


PAP Life: Czy to, że coraz bardziej "żyjemy w sieci" (niektórzy wręcz są uzależnieni od portali społecznościowych, gdzie często publikują tzw. selfie) wpływa na to, że bardziej zależy nam na dobrym wyglądzie, że bardziej o siebie dbamy?


K.W.: To, że praktycznie żyjemy w sieci i chętnie publikujemy tysiące selfie w mediach społecznościowych rzeczywiście wpływa na to, że jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak wyglądamy i jak chcielibyśmy wyglądać. Uważam, że era wyglądu na pokaz już mija - przestają nam się podobać sztuczne, przerysowane, podobnie wyglądające twarze. Moim zdaniem teraz jest czas na naturalność, indywidualność i samoakceptację. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że ten trend będzie coraz bardziej powszechny.


Z Klaudią Witczak, właścicielką Holistic Clinic, która zleciła badanie "Jak dbają o siebie mieszkańcy Polski", rozmawiała Paulina Persa (PAP Life).


pau/ zig/


Załączniki
ŁÓDŹ SESJA ZDJĘCIOWA PACJENTKI Z NOWOTWORAMI PIERSI
Łódź, 05.09.2018. Wyjątkowa sesja zdjęciowa z udziałem pacjentek zmagających się z chorobą nowotworową piersi, 5 bm. w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Sesję, będącą elementem tegorocznych obchodów BRA Day Polska, realizuje Monika Szałek ? fotograf specjalizująca się w portretowaniu gwiazd i osób publicznych. (sko) PAP/Grzegorz Michałowski

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.