PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


25.02.2019, 13:13  Moda
wstecz

Wiosna w makijażu - metaliczne usta i kolorowe rzęsy


Wśród wiosennych trendów w makijażu dominują żywe, energetyczne barwy, brokat i nieoczywiste kombinacje odcieni. Miłośniczkom eksperymentowania z wyglądem i zabawy makijażem do gustu przypadną z pewnością metaliczne usta i ekstrawaganckie różowe rzęsy.

Obserwując pokazy największych domów mody można odnieść wrażenie, że zbliżająca się wiosna będzie sezonem kipiącym kolorami. Odważne barwy i nietuzinkowe ich kombinacje dominowały nie tylko w prezentowanych na wybiegach strojach, ale i w makijażach modelek. Minimalistyczny, naturalny wizaż w stylu "no make up" wiosną ustąpi miejsca brawurowym, neonowym odcieniom i brokatowemu szaleństwu.


Złoto na powiekach


Jednym ze szczególnie widocznych trendów na sezon wiosna-lato 2019 jest złoty brokat, którym wizażyści śmiało oprószyli powieki modelek na pokazach Kate Spade, Kim Shui i Toma Forda. Na potrzeby inspirowanej latami 70. kolekcji Forda, artystka makijażu Diane Kendal stworzyła unikatowe złociste smokey eye, skrupulatnie łącząc brunatny cień ze złotym, lśniącym eyelinerem. Powstało w ten sposób klasyczne "przydymione oko" z domieszką prawdziwie wieczorowego glamouru. Chcąc uzyskać nieco mniej wyrazisty efekt, możemy ograniczyć się do kredki w kolorze złota, za pomocą której nadamy powiece dyskretny połysk.


Siła egzotycznych barw


W tym sezonie kolory grają w makijażu główną rolę. To właśnie na nich skupiła się wizażystka James Kaliardos, wykorzystując na potrzeby pokazu Rodarte szeroką paletę barw, przy użyciu której stworzyła energetyczne makijaże, idealnie dopełniające barwną kolekcję marki. Soczyste odcienie różu, żółtego i błękitu zagościły na powiekach modelek, na wargach zaś - jasna, przywodząca na myśl kolor kwitnących maków, czerwień, idealnie pasująca do niemal wszystkich typów karnacji. Miłośniczki egzotycznych odcieni i urodowych eksperymentów niech zainspirują się pokazem Ulli Johnson, na którym rzęsy modelek muśnięte zostały ekstrawaganckim różowym tuszem.


Metaliczne usta


Makijażyści sugerują poświęcić w tym sezonie nieco uwagi także ustom. Podczas gdy na pokazach Marni, Valentino i Chanel królowała czerwień w różnych wcieleniach, u innych projektantów, takich jak Jeremy Scott, pojawiły się niebanalne, zaskakujące metalicznym połyskiem rozwiązania. "Istotą tego makijażu są odważne, podobne do folii usta w neutralnym kolorze. Metaliczny szyk jest zgodny z zuchwałością młodości" - powiedział za kulisami pokazu Scotta cytowany przez "Harper's Bazaar" artysta makijażu Kabuki Starshine. Aby odtworzyć charakterystyczny look z wybiegu, należy obrysować wargi kredką w kolorze nude, a następnie nałożyć płynny cień o metalicznej barwie zmieszany z odrobiną brokatu w podobnym, neutralnym odcieniu.


Choć wiosna kojarzy się raczej z delikatnymi pastelami i dyskrecją w makijażu, pokazy wiosennoletnich kolekcji udowodniły, że zarówno w garderobach, jak i kosmetyczkach królować będą już wkrótce odważne kolory. W nadchodzącym sezonie nie bójmy się eksperymentować z wizerunkiem i pozwólmy sobie na odrobinę ekstrawagancji spod znaku intensywnych odcieni, brokatu i metalicznego połysku. (PAP Life)


iwo/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.