PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


04.03.2019, 15:15  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Mariusz Kałamaga - nie mam pamięci do nazwisk i twarzy


Gospodarzem drugiej edycji programu "Śpiewajmy razem. All Together Now" będzie komik, prezenter radiowy i telewizyjny Mariusz Kałamaga. Czy uda mu się zapanować nad setką szalonych jurorów?

"Mam ogromny problem z zapamiętywaniem twarzy i nazwisk. Stojąc przed grupą stu osób, muszę przez słuchawkę dostawać podpowiedzi od reżysera, producentów. Mówię im: +Wiem, że ten piosenkarz jest z Oddziału Zamkniętego, ale nie wiem, jak ma na imię+. Ciągle się docieramy, poznajmy się, ale z odcinka na odcinek jest coraz lepiej" - opowiada PAP Life Mariusz Kałamaga.


Twórcy programu dali satyrykowi dużą swobodą w tym, jak ma zachowywać się na scenie. Dla Kałamagi bardzo ważne jest to, że może mówić swoimi słowami i bawić publiczność żartami, które spontanicznie wymyśla. "Nieraz wpadają mi do głowy tak absurdalne rzeczy! Mam nadzieję, że sporo z tego wejdzie na antenę i przez to program będzie ciekawszy" - mówi.


W "Śpiewajmy razem" zawsze było wesoło - pierwszą edycję programu prowadził Igor Kwiatkowski, były członek kabaretu Paranienormalni. "Nawet nie skontaktowaliśmy się telefonicznie. Nie wiem, czy nie zrobiłem tego celowo. Bo Igor jest Igorem, a ja jestem Mariuszem. To jest bardzo duże wyzwanie zastąpić tak mocnego prowadzącego, tak utalentowanego człowieka, jakim jest Igor. Wiem, że będzie mnóstwo porównań w tej kwestii" - przyznaje Kałamaga.


Komik poróżnił się w jednej sprawie z twórcami programu. "Chcieli mi pofarbować włosy. Nie zgodziłem się. Mówię, że jestem siwy. Mam już swoje lata, swoje stresy. Jeśli prowadzącym ma być Mariusz Kałamaga, to niech będzie on w całej swojej krasie. Ze swoimi włosami, zaletami i wadami" - pozwolił sobie na niedyskrecję.


Showman nie pojawi się też w żółtym swetrze, który był jego znakiem rozpoznawczym w okresie, gdy występował w kabarecie Łowcy.B. "Myślę, że to była piękna przygoda, która miała swój początek i swój koniec. Cieszę się, że żółty sweterek został dobrze zapamiętany, ale nie chcę już przeciągać tego motywu" - stwierdza. Żółte jest za to logo stacji radiowej, z którą współpracuje. Obecnie Kałamagi możemy słuchać codziennie w porannej audycji "Wstawaj szkoda dnia" w RMF FM.


Abstrakcyjne poczucie humoru Mariusza jest dobrze znane Polakom. A jak jest z jego gustem muzycznym? "Najlepszym zespołem koncertowym są dla mnie Łąki Łan. Uwielbiam młodą scenę, czyli The Dumplings, Xxanaxx. Ale też uznane marki, jak Beata Kozidrak, Bajm, Maanam" - deklaruje.


Pierwszy odcinek "Śpiewajmy razem. All Together Now", z nowym prowadzącym - Mariuszem Kałamagą i nową szefową jury - Beatą Kozidrak, w środę 6 marca, w Telewizji Polsat. (PAP Life)


ag/ jbr/


Załączniki
SOPOT SUPERHIT FESTIWAL
Sopot, 28.05.2017. Sopocki Hit Kabaretowy podczas Polsat SuperHit Festiwal w Operze Leśnej w Sopocie. Nz. komik Mariusz Kałamaga. (mk/doro) PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.