PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


07.03.2019, 11:11  Moda
wstecz

Sportowa elegancja Lacoste


Pierwsza kolekcja projektantki Louise Trotter dla Lacoste to prawdziwe mocne uderzenie, przedstawiające pomysłową i elegancką, uniseksową kolekcję sportową. Uwagę paryskiej publiczności przykuwały szczególnie bardzo kobiece plisowane spódnice.

Louise Trotter wygrała swój mecz w trzech zwycięskich setach. Na prezentację swojej jesienno-zimowej kolekcji 2019-2020 stylistka zaprosiła swoich gości do miejsca nietypowego, ale bardzo odpowiedniego dla takiego wydarzenia: na stadion Pierre'a de Coubertina. Idealna przestrzeń do pokazania kolekcji w interpretacji dyrektor artystycznej domu Lacoste. Zaprezentowane zostały ubiory wyrafinowane i koncepcyjne, podkreślające jednocześnie elegancję marki sportowej.


W tej kolekcji na pewno panuje unisex, sylwetki są wydłużone, wrażenie wzmocnione przez różne prezentowane elementy, zarówno długie spódnice, jak i imponujące zestawienie ich ze sportowymi swetrami. Tutaj dzianinowy kołnierzyk polo jest elementem długiej białej plisowanej sukienki, a sweter bez rękawów, obszyty kolorową lamówką, opada na szeroką parę spodni.


Typowa, dresowa bluza, w kolorze białym z bordowymi paskami zestawiona z długą, plisowana spódnicą daje efekt niezwykły: okazuje się bowiem, że z pozoru sportowy strój może stać się kreacją na wielkie wyjście.


Kolorowa bluza w graficzne wzory, z przewagą bieli, jest skomponowana z dołem, który jest połączeniem spodni dresowych ze spódnicą. Wygląda to tak, że jedna noga modelki jest w spodniach, zaś z drugiej strony powiewa "połowa" spódnicy. Bardzo ciekawy efekt, zwłaszcza że towarzyszy im prawdziwy miks kolorystyczny.


Pod względem palety kolorów stylistka gra barwami w szerokim zakresie. Zaczynamy od odcieni ochry, beżowych, na które dodajemy cieplejsze nuty, żółtej musztardy, zieleni, a nawet czerwieni. Następnie kolekcja przewija się i wracamy do szarej, białej, przed pójściem mocniejszymi nutami, zieloną jodłą, bordo, odcieniami cynobrowymi. I jako ostateczny bukiet, kolorowe fajerwerki na kamizelce w paski i noszonej na dwukolorowej halce.


Piękna lekcja mody, wariacja na temat sportu i stylu, warta zapamiętania. (PAP Life)


dki/ jbr/


(marieclaire.fr)


Załączniki
FRANCE PARIS FASHION WEEK
epa07415646 A model presents a creation from the Fall/Winter 2019/20 Women collection by Lacoste during the Paris Fashion Week, in Paris, France, 05 March 2019. The presentation of the Women collections runs from 25 February to 05 March. EPA/IAN LANGSDON Dostawca: PAP/EPA.
FRANCE PARIS FASHION WEEK
epa07415649 A model presents a creation from the Fall/Winter 2019/20 Women collection by Lacoste during the Paris Fashion Week, in Paris, France, 05 March 2019. The presentation of the Women collections runs from 25 February to 05 March. EPA/IAN LANGSDON Dostawca: PAP/EPA.
FRANCE PARIS FASHION WEEK
epa07415648 A model presents a creation from the Fall/Winter 2019/20 Women collection by Lacoste during the Paris Fashion Week, in Paris, France, 05 March 2019. The presentation of the Women collections runs from 25 February to 05 March. EPA/IAN LANGSDON Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.