PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


22.03.2019, 15:15  Moda
wstecz

Nastrój się na żółty


Żółta, długa sukienka królowała na wybiegach. Wraz z nadejściem wiosny, stanie się ona najmodniejszym elementem garderoby.

Od jaskrawych odcieni żółtego, po te nieco bardziej stonowane, miodowe - żółty będzie królował w sezonie wiosenno-letnim. A jeśli chcemy połączyć dwa najważniejsze trendy, sięgnijmy po sukienkę maxi w tym wyrazistym kolorze.


Zacznijmy od Rihanny, która w 2015 roku pojawiła się na Gali Met w niezwykłej kreacji projektu Guo Pei. Strój stał się bohaterem licznych memów, jednak detale, piękne zdobienia budziły zachwyt. Przypomnijmy sobie również stylizację Amal Clooney, w której pojawiła się na książęcym ślubie. Żółty to kolor, który nie pozwala zniknąć w tłumie.


"Nie ma nic bardziej optymistycznego, niż kolor żółty, doskonale sprawdza się on w zestawieniach z innymi barwami. Gdy odkryjesz swój idealny odcień, będziesz wiedzieć, jak poprawić swój nastrój" - przyznaje projektantka Haeni Kim.


Catherine Johnson przyznaje, że żółty to kolor, który potrafi poprawić nasz nastrój, ale również go odzwierciedla. Zatem tej wiosny, każdy powinien stać się modowym optymistą.


Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute, potwierdza, że żółty będzie jednym z królujących odcieni w sezonie wiosenno-letnim. Podkreśla, że ten kolor wyzwala i dodaje pewności siebie.


Co ciekawe, kolor ten do niedawna cieszył się złą sławą. Podobno niemowlęta częściej płaczą w żółtych pokojach... Jak podkreśla Eiseman, to jedynie plotka, w pierwszej kolejności kojarzy się on ze słońcem, ciepłem, radością.


"Daj dziecku pudełko kredek, a od razu sięgnie po żółtą. Niezmiennie w prawym lub lewym górnym rogu pojawi się kula słońca, a często także promienie wychodzące" - przyznaje Eiseman. Radzi zatem "pokolorować" swoją garderobę. (PAP Life)


mdn/


Załączniki
FRANCE PARIS FASHION WEEK
epa07313077 A model presents a creation from the Spring/Summer 2019 Haute Couture collection by Valentino fashion house during the Paris Fashion Week, in Paris, France, 23 January 2019. The presentation of the Haute Couture collections runs from 21 to 24 January 2019. EPA/CAROLINE BLUMBERG Dostawca: PAP/EPA.
BRITAIN ROYALTY
epa06749841 US actor George Clooney and his wife, British human rights barrister Amal Clooney arrive for the royal wedding ceremony of Prince Harry and Meghan Markle at St George's Chapel in Windsor Castle, in Windsor, Britain, 19 May 2018. EPA/HUGO PHILPOTT / POOL Dostawca: PAP/EPA.
USA MET BALL 2015
epa04733465 Rihanna arrives for the 2015 Anna Wintour Costume Center Gala held at the New York Metropolitan Museum of Art in New York, New York, USA, 04 May 2015. The Costume Institute will present the exhibition 'China: Through the Looking Glass' at The Metropolitan Museum of Art from 07 May to 16 August 2015. EPA/JUSTIN LANE Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.