PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


25.03.2019, 15:15  Moda
wstecz

Do ślubu w trampkach


Trampki nie są już wyłącznie domeną ulicy czy nawet modowych wybiegów. Stały się również nieodłącznym elementem bardziej statecznych uroczystości, przekonuje "Le Figaro". Chyba już nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść w nich do ołtarza. Wskazują na to najnowsze trendy w modzie.

W "Uciekającej pannie młodej" Garry'ego Marshalla, Julia Roberts występuje w tenisówkach do sukni ślubnej. W tamtym czasie (film pochodzi z 2003 roku) wydawało się to absurdalne i było uzasadnione głównie ze względu na możliwość szybszej ucieczki sprzed ołtarza. Dziś taki zestaw nie wydaje się już być tak niezwykły. Sneakersy stały się nieodłączną częścią naszej garderoby, a liczebność luksusowych wersji zachęca do włożenia ich nawet podczas wielkich ceremonii.


Istnieją również modele znanych marek, jak: Chanel, Kate Spade, Jimmy Choo, Keds czy Roger Vivier. Wybieramy białe, haftowane trampki z koronki, z kryształami. I wtedy zupełnie to nie koliduje ze stylem naszego najpiękniejszego stroju, czyli sukni ślubnej. Para dziewczęcych trampek ozdobionych diamencikami może z powodzeniem flirtować z białą suknią, nadając jej chłodny charakter. Na Instagramie z hasztagiem #weddingsneakers można odnaleźć prawie 4 tys. ujęć, które łamią kody i poddają nowe pomysły do rozważenia.


Co przemawia za takim wyborem? Panna młoda musi witać wielu ludzi, stoi w nieskończoność, przyjmując życzenia, dużo chodzi, od ratusza do sali ślubnej. W wygodnych i płaskich butach, a więc w wygodnych trampkach, może przetrwać wiele trudności. A poza tym, w takim obuwiu na pewno da się przetańczyć całą noc.


Buty sportowe są również idealne na moment, w którym trzeba bardzo dużo pozować, w nie zawsze oczywistych sytuacjach, czasem w trudnych miejscach, aby mieć wspaniałe zdjęcia uwieczniające ten wielki dzień. Wreszcie, co wiele osób ucieszy, trampki nie są zarezerwowane dla narzeczonych. Goście i druhny mają również prawo bawić się bez poświęcania i mogą też postawić na komfort.


Co możemy wybrać? Białe sneakersy od Chanel, uszyte z bawełnianej koronki, na wygodnej, nieco grubszej podeszwie. Jimmy Choo proponuje bogato wysadzane kryształkami trampki na mlecznobiałej podeszwie. Louis Vuitton proponuje skórzane, białe trampki z... ślubnym detalem. W sznurowanie jest wkomponowany złoty element, przypominający ślubną obrączkę. Balzac dla panien młodych ma trampki z perłowobiałej skóry, ładnie połyskującej. Gipiurowe tenisówki na bardzo cienkiej, płaskiej podeszwie proponuje Toms, a Roger Vivier oferuje trampki uszyte z satyny, po prostu.


Wydaje się, że panny młode nie muszą wybierać pomiędzy wygodą a klasą. Teraz za sprawą ślubnych markowych trampek, mogą mieć jedno i drugie. (PAP Life)


dki/ jbr/


Załączniki
USA BASKETBALL NBA
epa06338156 Boston Celtics guard Kyrie Irving wears sneakers with shamrocks during the first half of the NBA basketball game between the Boston Celtics and the Atlanta Hawks at Philips Arena in Atlanta, Georgia, USA, 18 November 2017. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.
USA BASKETBALL NBA
epa05071811 Golden sneakers worn by Atlanta Hawks guard Dennis Schroeder of Germany against the Philadelphia 76ers during the first half of their NBA basketball game at Philips Arena in Atlanta, Georgia, USA, 16 December 2015. EPA/ERIK S. LESSER CORBIS OUT Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.