PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


26.03.2019, 12:12  Kultura i rozrywka  Moda
wstecz

Orły 2019 - modowa klasyka na czerwonym dywanie


Joanna Kulig w uniwersalnej czerni, Małgorzata Bela w stylowym beżu, zaś Grażyna Torbicka w ponadczasowej czerwieni. Podczas tegorocznej ceremonii wręczenia Orłów gwiazdy zaprezentowały swoje upodobanie do modowej klasyki.

Gala rozdania Orłów to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży filmowej. Prócz wielkiego święta kina i celebracji osiągnięć utalentowanych rodzimych artystów, stanowi ona także okazję dla zaproszonych gwiazd do zaprezentowania się na czerwonym dywanie w zjawiskowych kreacjach. Bo, podobnie jak światowe ceremonie wręczenia statuetek za najlepsze filmy i występy na dużym ekranie, gala rozdania nagród Polskiej Akademii Filmowej dostarcza nam rokrocznie nie tylko filmowych, ale i modowych zachwytów.


Tegoroczna ceremonia zgromadziła w Teatrze Polskim w Warszawie znakomite grono związanych z branżą twórców i wykonawców, którzy - w mniejszym lub większym stopniu - zwrócili na siebie uwagę za sprawą efektownych kreacji. Co ciekawe, pod względem strojów królowała ponadczasowa klasyka i zgoła tradycyjne podejście do wieczorowego dress code'u.


Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była Joanna Kulig, która zainteresowanie wzbudziła przede wszystkim za sprawą brawurowego występu w nominowanej do Oscara "Zimnej Wojnie". Kulig z gali Orłów wróciła ze statuetką za "Najlepszą główną rolę kobiecą", czym przypieczętowała swój sukces. Na czerwonym dywanie aktorka zaprezentowała się w eleganckim, choć dość skromnym wydaniu. Do czarnego, luźnego garnituru dobrała nonszalancko rozpiętą u góry koszulę w tym samym kolorze, całość uzupełniwszy o dyskretną biżuterię i delikatny, podkreślający jej dziewczęcą urodę makijaż.


Jedną z najlepiej ubranych gwiazd ceremonii była bez wątpienia Małgorzata Kożuchowska. Słynąca z doskonałego wyczucia trendów i upodobania do odważnych strojów aktorka pojawiła się na gali wręczenia Orłów w srebrzystej, powłóczystej kreacji z zabudowaną górą, uszytej z materiału z charakterystycznym tłoczonym wzorem lwa. Jasny kolor sukni komplementował urodę Kożuchowskiej, podkreślając jej chłodną karnację. Gwiazda dobrała do stroju neutralne dodatki, dzięki czemu uniknęła efektu przeładowania.


Uwagę zwróciła również stylizacja Grażyny Torbickiej, która postawiła na modową klasykę w postaci długiej czerwonej sukni ponętnie odsłaniającej jedno ramię. Prowadząca tegoroczną galę wybrała na tę okazję zjawiskową, doskonale pasującą do jej stylu i podkreślającą urodę kreację z rozcięciem u dołu i fantazyjną, asymetryczną górą z efektownym marszczeniem. Torbicka po raz kolejny udowodniła, że klasyczne fasony i kolorystyka to w jej przypadku najlepszy wybór.


Małgorzata Bela z kolei zamiast w długiej sukni, pojawiła się tego wieczoru w stylowym, oversize'owym garniturze w kolorze nude, doskonale wpisującym się w najnowsze trendy. Gładkie uczesanie i krwistoczerwone usta dodały stylizacji pożądanego pazura, dzięki czemu modelka prezentowała się, jakby dopiero zeszła z wybiegu. Lekki makijaż oczu i niemal zupełny brak biżuterii sprawiły, że Bela w minimalistycznym podejściu do wyglądu pozostała konsekwentna.


Tegoroczna gala Orłów dostarczyła nam mnóstwo filmowych wzruszeń i całkiem sporo modowych zachwytów. Choć zamiast nietuzinkowych kreacji na czerwonym dywanie dominowała klasyka, nie sposób odmówić zaproszonym gwiazdom elegancji i szyku. Ten zaś po raz kolejny wygrał z brawurą i modowymi eksperymentami. (PAP Life)


iwo/ jbr/


Załączniki
WARSZAWA POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2019
Warszawa, 25.03.2019. Orły 2019 - NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA KOBIECA - Joanna Kulig nagrodzona za rolę w filmie "Zimna wojna". Nagrody Filmowe Orły 2019 wręczono, 25 bm. podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie. (cat) PAP/Rafał Guz

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.