PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


16.05.2019, 12:12  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Nowa wersja "Friends Will Be Friends" zespołu Queen


Nowa wersja utworu "Friends Will Be Friends" zespołu Queen promuje wybory do Parlamentu Europejskiego. Polskę w projekcie reprezentuje Marcin Sójka, zwycięzca ostatniej edycji The Voice of Poland.

W nagraniu wzięło udział 30 młodych artystów z 28 krajów Unii Europejskiej. Zespół Queen udostępnił utwór nieodpłatnie. Do nowej wersji kawałka powstał teledysk, który można już obejrzeć w sieci. Jest to element kampani, która stawia sobie za cel zmobilizowanie trzech milionów dotychczas niegłosujących osób do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.


Kampania Alliance4Europe jest skierowana przede wszystkim do młodych obywateli UE, którzy przechodzą nad osiągnięciami Unii do porządku dziennego, ale w większości przypadków nie idą na wybory.


Rekordowe zyski przynosi muzyczna biografia zespołu Queen zatytułowana "Bohemian Rhapsody". Film zarobił już na świecie ponad 900 mln dolarów.


"Bohemian Rhapsody" to teraz nie tylko najbardziej dochodowa biografia muzyczna w historii, ale także czwarty najbardziej dochodowy film wytwórni Fox. Do tej pory więcej zarobiły tylko produkcje "Avatar", "Titanic" oraz "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo".


Film pobił też inny rekord. Stał się najbardziej dochodową muzyczną produkcją w historii. Wcześniej rekord należał do musicalu "Mamma Mia".


W roli głównej w "Bohemian Rhapsody" występuje Rami Malek. Za swoją kreację Freddiego Mercury'ego aktor został wyróżniony Oscarem, w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy". Za tę rolę Malek został też uhonorowany Złotym Globem w kategorii najlepszy aktor w filmie dramatycznym.


Podczas realizacji filmu aktor poznał i zaprzyjaźnił się z siostrą wokalisty Queen, Kashmirą. Para spotykała się wiele razy, w okresie przygotowawczym do filmu. "Po premierze siedliśmy z Kashmirą i rozmawialiśmy o Freddiem całą noc" - mówił w jednym z wywiadów Malek. "Nadal się widujemy, chodzimy wspólnie na obiady" - dodawał aktor.


W "Bohemnian Rhapsody" Malekowi partnerują Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Poza nimi w filmie grają m.in. Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen.


Queen to legendarny zespół rockowy, wykonujący ponadczasowe hity jak "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "Under Pressure", "Radio Ga Ga", "A Kind Of Magic", "I Want It All" czy "Innuendo".


Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 r. w wyniku powikłań związanych z AIDS. (PAP Life)


zig/ jbr/


Załączniki
WARSZAWA FINAŁ 9. EDYCJI THE VOICE OF POLAND
Warszawa, 01.12.2018. Marcin Sójka z drużyny Patrycji Markowskiej podczas finału 9. edycji programu muzycznego "The Voice of Poland", 1bm. w Warszawie. (sl/doro) PAP/Stach Leszczyński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.