PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


05.09.2019, 13:13  Rozmaitości  Wywiad  Turystyka  Moda
wstecz

Dorota Williams: w górach bezpieczeństwo i wygoda są ponad modą (wywiad)


Choć jest stylistką, w górach, po których uwielbia chodzić, nie przejmuje się modą. "Ma być przede wszystkim bezpiecznie i wygodnie" - mówi PAP Life Dorota Williams. Znawczyni trendów na górskie eskapady udaje się w trosce o zdrowie fizyczne, ale i psychiczne...

PAP Life: Właśnie została pani ambasadorką kampanii społecznej "Akcja laparoskopia", która ma szerzyć wiedzę na temat tego typu zabiegów. Domyślam się zatem, że kwestie zdrowotnie są dla pani niezwykle ważne.


Dorota Williams: Tak. Co więcej, uważam, że nikt nie zadba o nas lepiej niż my sami, niż my same. Pamiętajmy, że robimy to nie tylko dla siebie - musimy myśleć też o swoich dzieciach czy wnukach.


PAP Life: Jest pani młodą babcią, ale chyba zdaje sobie pani sprawę z tego, że nie wygląda na babcię... Jak zatem pani dba sama o siebie?


D.W.: W młodym wieku zostałam mamą, w związku z tym młodo zostałam też babcią, taka kolej rzeczy. Generalnie staram się dbać o siebie w rozsądny sposób. Przede wszystkim uważam na to, co jem. Nie chodzi o to, czy jadam rzeczy, które są tuczące czy nie. Niemniej jednak staram się spożywać produkty ekologiczne i nieprzetworzone. Z kolei unikam tzw. śmieciowego jedzenia, czyli tych wszystkich fast foodów itd. Także w moim menu zdecydowanie dominują warzywa.


PAP Life: Jest pani wegetarianką, weganką?


D.W.: Zbliżam się do tego etapu. Bardzo chciałabym zrezygnować z jedzenia mięsa, przygotowuję się do tego. Mięso jadam, jednak bardzo sporadycznie, raz na kilka miesięcy.


PAP Life: Zdrowie to też sport. Jakie formy aktywności pani preferuje?


D.W.: Bieganie - to jest forma sportu, który uprawiam regularnie, co w moim przypadku jest bardzo wygodne, bowiem nie muszę dojeżdżać na siłownię, przebierać się itd. Tylko wszędzie, gdzie jestem, gdzie jadę, gdzie pracuję zabieram ze sobą buty do biegania i ruszam przed siebie.


Też uwielbiam chodzić po górach. Oprócz takiego fizycznego zmęczenia, jakie mi serwują, co jest bardzo pozytywne, mają zbawienny wpływ także na moją psychikę. Z górskiej perspektywy życie wygląda trochę inaczej. Problemy, które nas spotykają, które mamy na co dzień, zaczynają być jakby mniej uciążliwe. Także uważam, że góry są przepiękne i ta forma spędzania czasu, tej aktywności bardzo dobrze działa na mój organizm.


PAP Life: Ciekawe co sądzi stylistka o modzie w górach - czy na szlaku da się wyglądać stylowo? Chodzenie po górach kojarzy się raczej z topornymi butami i wielkimi plecakami. A może uważa pani, że to też ma swój urok?


D.W.: Oczywiście, że to ma swój urok! Myślę jednak, że stylowy wygląd na szlaku nie jest najważniejszy. Ważniejsza jest wygoda, a najważniejsze - bezpieczeństwo i rozsądek. Udając się w góry, trzeba być przygotowanym na różne temperatury, na zmianę pogody. Mimo to styl pozostawiłabym gdzieś z boku. Oczywiście estetą jest się zawsze, bez względu na wszystko, jednak nacisk na pewno położyłabym na bezpieczeństwo i na odpowiedni strój.


Ze stylistką Dorotą Williams rozmawiała Paulina Persa (PAP Life).


pau/ jbr/


Załączniki
WARSZAWA POKAZ KOLEKCJI LATINA BY ROBERT KUPISZ
Warszawa, 06.06.2018. Pokaz kolekcji Latina lato 2019 by Q?? Robert Kupisz. Nz. stylistka Dorota Williams. (mk/jb) PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.