PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


06.12.2019, 17:17  Rozmaitości  Turystyka
wstecz

Polskie gwiazdy wyruszą na afrykańskie bezdroża, żeby pomóc potrzebującym


Była Miss Polonia Marcelina Zawadzka oraz legendy sportu motorowego Jacek Czachor i Marek Dąbrowski wystartują w wyścigu, nawiązującym do tradycji oryginalnego rajdu Paryż-Dakar. Przy okazji będą promować serwis crowdfundingowy prowadzony przez Caritas Polska.

W styczniu na trasę Africa Eco Race 2020, wiodącą z Monte Carlo do Dakaru, wyruszy polska załoga. Znajdą się w niej m.in. sportowcy Jacek Czachor i Marek Dąbrowski, którzy świętują 20. rocznicę pierwszego startu w rajdzie Paryż-Dakar oraz debiutująca w roli kierowcy ciężarówki rajdowej Marcelina Zawadzka - Miss Polonia 2011 i prowadząca programu "Pytanie na śniadanie". Łączy ich pasja do sportów motorowych i chęć czynienia dobra.


Projekt, do którego przystąpili - "Misja Uratuje Cię", związany jest z serwisem charytatywnym uratujecie.pl, który prowadzi Caritas Polska. Dzięki tej witrynie będzie można poznać historie potrzebujących, dla których prowadzone są zbiórki i bezpośrednio wpłacać pieniądze. Celem akcji jest dotarcie do jak największej grupy darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych. Podczas rajdu będą prowadzone intensywne działania promujące zbiórki.


Ale zawodnicy nie poprzestaną na namawianiu do wpłat na rzecz potrzebujących. Sami zawiozą do Senegalu mleko w proszku dla dzieci chorych i niedożywionych, pozostających pod opieką ośrodka misyjnego w Dakarze, którym kieruje urszulanka, siostra Ksawera Michalska. Przekażą je 20 stycznia, podczas uroczystego finału akcji.


Rajd Africa Eco Race odbywa się od 2009 r. Powołano go do życia, gdy oryginalny Rajd Paryż-Dakar został przeniesiony na teoretycznie bezpieczniejsze trasy w Ameryce Południowej. Jego szlak wiedzie przez Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię i Senegal. Zawodnicy mają do przejechania ponad 6000 km w trudnych, pustynnych warunkach. Obok aut terenowych i ciężarówek, w rajdzie biorą udział motocykle i quady. (PAP Life)


ag/ gra


Załączniki
WARSZAWA TVP ZIMOWA RAMÓWKA PREZENTACJA
Warszawa, 28.11.2019. Modelka Marcelina Zawadzka podczas prezentacji zimowej ramówki TVP, 28 bm. w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie. (olm) PAP/Radek Pietruszka

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.