PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


14.01.2020, 19:19  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Kożuchowska, Karolak, Zawierucha i Królikowski w filmie o dramacie frankowiczów


Plejada polskich aktorów pojawiła się na planie nowego filmu Marcina Ziębińskiego. "Banksterzy" to thriller o nieczystych zagraniach bankierów i problemach posiadaczy kredytów we frankach. Film pojawi się w kinach w połowie 2020 roku.

Karolina (Katarzyna Zawadzka) pracuje w banku. Jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy dostaje nowy produkt - kredyty we frankach szwajcarskich, ma szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa (Tomasz Karolak), bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje.


W filmie pojawi się też Jan, finansista, który w swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur (Rafał Zawierucha), ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe.


Jego wspólnikiem jest Mateusz (Antoni Królikowski), który marzy o niezależności i własnym mieszkaniu. Choć on i jego żona są nieufni wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to nie mając wyjścia, dają się wciągnąć w finansową pułapkę...


"Wkrótce losy bohaterów splotą się w serii wstrząsających wydarzeń, które ujawnią szokujący mechanizm manipulacji oraz bezwzględną i bezduszną siłę systemu bankowego" - czytamy w opisie filmu.


W "Banksterach" wystąpią też Marcin Bosak, Maciej Nawrocki, Ewa Kasprzyk, Mariusz Bonaszewski i Przemysław Bluszcz.


Reżyserem filmu jest Marcin Ziębiński ("Dublerzy"), scenariusz napisał Adam Guz. (PAP Life)


zig/ gra/


(KinoŚwiat)


Załączniki
WARSZAWA TEATR TELEWIZJI INNY ŚWIAT POKAZ PRASOWY
Warszawa, 16.10.2019. Aktor Rafał Zawierucha przed pokazem prasowym Teatru Telewizji "Inny Świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w reżyserii Igora Gorzkowskiego, 16 bm. w Warszawie. (obm/awol) PAP/Marcin Obara
WARSZAWA TEATR TELEWIZJI INNY ŚWIAT POKAZ PRASOWY
Warszawa, 16.10.2019. Aktor Rafał Zawierucha przed pokazem prasowym Teatru Telewizji "Inny Świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w reżyserii Igora Gorzkowskiego, 16 bm. w Warszawie. (obm/awol) PAP/Marcin Obara

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.