PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


22.07.2009, 13:13  Rozrywka
wstecz

Dąbrowska na jednej płycie z Martinem Gorem


Ania Dąbrowska zaśpiewa obok Martina Gore'a z Depeche Mode na płycie francuskiego kolektywu Nouvelle Vague. Płyta ukaże się 31 sierpnia.

Do spotkania naszej eksportowej artystki z liderami brytyjsko-francuskiego projektu Markiem Collinem i Olivierem Libaux doszło w Paryżu. W maju tego roku Ania wybrała się nad Sekwanę, by w studiu Novuelle Vague nagrać nową wersję przeboju Roberta Palmera "Johnny & Mary", która trafi na polską edycję najnowszego albumu Nouvelle Vague "NV3".


"Panowie z Nouvelle Vague zaprosili mnie do współpracy za pośrednictwem swojego polskiego wydawcy - Isound Labels. Podoba mi się to, co robią od kilku lat, więc z radością przyjęłam ich zaproszenie. Takich propozycji się nie odrzuca" - mówi Ania Dąbrowska.


Na płycie "NV3" Ania pojawi się u boku tak znakomitych gwiazd, jak Martin Gore z Depeche Mode - którego głos słyszymy w nowej wersji "Master And Servant", Terry Hall - znany z płyt Massive Attack, Ian McCulloch z legendarnych Echo And The Bunnymen czy Barry Adamson - z Magazine i zespołu Nicka Cave'a. Tradycyjnie już główną rolę na albumie Nouvelle Vague pełnią jednak kobiece głosy m.in. Melanie Pain, Marina Celeste, Eloisii, Phoebe Killdeer.


"NV3" to wersje nowe wersje utworów takich artystów, jak m.in. The Sex Pistols, The Police, Robert Palmer, Depeche Mode, Simple Minds, Soft Cell i innych.


Nouvelle Vague dali się się poznać jako twórcy doskonałych interpretacji klasyków alternatywnego popu i rocka z lat 80., zaaranżowanych w stylu bossa novy i easy listening. Zespół tworzą Marc Collin i Olivier Libaux, którym w studio i na scenie towarzyszą zaproszone wokalistki. Mają na swoim koncie dwa albumy: "Nouvelle Vague" i "Bande a Part"; oba sprzedały się w kilkusettysięcznych nakładach. Na ich płytach znaleźć można doskonałe interpretacje kompozycji takich kultowych formacji, jak Depeche Mode, The Cure, Joy Division, The Clash, Blondie, Yazoo, New Order, Visage czy The Sisters Of Mercy.


Marc Collin na wcześniejszych płytach Nouvelle Vague a także w znakomitym filmowym projekcie "Hollywood Mon Amour" współpracował m.in. z wokalistką Morcheeby - Skye Edwards, aktorką i piosenkarką Juliette Lewis. Udział polskiej gwiazdy w prestiżowym międzynarodowym projekcie cieszy tym bardziej, że interpretacja wykonywanej przez nią piosenki powstała nie - jak to często bywa - za pośrednictwem internetu, lecz podczas wspólnej dwudniowej sesji nagraniowej we francuskiej stolicy.


"To była moja pierwsza wizyta w Paryżu i chętnie będę tam wracać. Po pracy przeszliśmy się śladem Amelii na Montmartre, smakując po drodze owoce morza, które są w Paryżu bezkonkurencyjne - wspomina Dąbrowska. - Najważniejsze jednak, że praca z Markiem i Olivierem, którzy są przemiłymi facetami, przebiegała sprawnie w twórczej atmosferze. Bardzo podobało mi się ich studio, które mieści się w podziemiach oficyny wydawniczej Novuelle Vague. Jest ono bogato wyposażone, choć zachowuje nieco undergroundowy charakter".


Zapytana, dlaczego wybrała akurat ten przebój, wokalistka tłumaczy: "Kiedy otrzymałam zaproszenie od Nouvelle Vague, wybrałam około 25 piosenek z lat 80., do których chętnie wracam. Przeważało The Smiths, ale oprócz nich i Roberta Palmera na mojej liście znalazły się piosenki Alan Parsons Project, The Housemartins, Colourbox, The Go-Betweens, czy The Blue Nile. Okazało się, że z moich propozycji Marc i Olivier wybrali właśnie 'Johnny & Mary'. Ucieszyłam się, bo to świetna piosenka i w odróżnieniu od większości hitów z tamtego okresu nie jest zbyt wyświechtana".


Grupa będzie promować nowy album 19 września w Warszawie, 20 we Wrocławiu i 21 w Krakowie. Nouvelle Vague występowali już w Polsce w 2008 roku w poznańskim CK Zamek a także warszawskim klubie Palladium jako gwiazda Francophonic Festival. Koncerty okazały się wielkim sukcesem, a bilety na to wydarzenie wyprzedały się całkowicie. (PAP Life)


asr/ dki/


Załączniki
GERMANY MUSIC
epa01511362 Band members of Depeche Mode, Martin Gore (L-R), singer David Gahan and Andrew Fletcher answer journalists's questions at Olympia Stadium in Berlin, Germany, 06 October 2008. The English electronic music band announced the dates for next year's world tour in the presence of a few hundred fans. EPA/RAINER JENSEN Dostawca: PAP/EPA.
SOPOT FESTIWAL TOP TRENDY 2009
Sopot 2009-06-26. Koncert Top podczas tegorocznego festiwalu Top Trendy 2009, organizowanego po raz siódmy przez telewizję Polsat. Koncert był dedykowany pamięci Króla muzyki pop - Michaela Jacksona. Nz: piosenkarka Ania Dąbrowska zajęła trzecie miejsce za album "W spodniach, czy w sukience?". bo/bpt PAP/Barbara Ostrowska

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.