PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


26.07.2012, 17:17  Kultura i rozrywka
wstecz

Robert Gawliński świętuje 20-lecie istnienia zespołu Wilki


Występ na Pikniku Country w Mrągowie, nagrywanie płyty, wakacyjne koncerty - to najbliższe plany lidera zespołu Wilki. "Na kolejną 20-tkę życzę sobie zdrowia, dobrego grania i zawsze wiernych fanów" - powiedział PAP Life Robert Gawliński.

Wykonawca niezapomnianej "Baśki" ma w swoim dorobku trzy platynowe i dwie złote płyty. Wspólnie z zespołem nagrywa kolejny materiał. Najbliższe miesiące ma po brzegi wypełnione pracą. I tak - 29 lipca zespół zagra w Mrągowie, a we wrześniu zobaczymy go w "Bitwie na głosy" w TVP 2.


Robert Gawliński ubrany w białą, letnią marynarkę opowiada PAP Life o swoim najbliższym koncercie:


"Chcieliśmy zagrać na Festiwalu w Mrągowie. Myśleliśmy o specjalnych utworach - piosenkach Wilków przygotowanych w formie country. Wyszło tak, że gramy zwykły program. Jako goście występujemy ostatniego dnia.


Robert Gawliński zdradził, że występ Wilków w Mrągowie nie będzie przypominała zwykłego koncertu. "Trochę oszczędzimy uszy słuchaczy country i zagramy więcej ballad. Może wezmę gitarę akustyczną, trochę zaaranżujemy na akustyki. Oczywiście zagramy "Baśkę", bez tego nie ma koncertu. Publiczność też tego oczekuje" - powiedział PAP Life Gawliński.


Za zespołem, na każdy koncert, podąża grupa wiernych fanów Wilków. Część z nich to osoby zrzeszone w oficjalnym fan-clubie grupy o nazwie Wilcze Stado. Działa on prężnie, ma swoją stronę internetową, organizuje spotkania wielbicieli. To nie wszystko. Na 20-lecie zespołu dziewczyny przygotowały specjalną gazetkę, którą można sobie wydrukować. To nawiązanie do dawnej tradycji, gdy nie było internetu, a fani otrzymywali tradycyjną pocztą klubowe biuletyny. Wokalista bardzo sobie ceni swoją "wilczą" rodzinę:


"Zawsze bierzemy udział w zlotach fanów. Jesteśmy wszyscy w komplecie, czasami zabieramy sprzęt z sali prób. Robimy mini-recitale, a czasami gramy nawet po kilkanaście godzin. Trwa wtedy swoisty maraton. Zmieniamy się, występują także uzdolnieni muzycznie fani. To jest bardzo fajny dzień! - mówi PAP Life artysta. "A na kolejną 20-tkę życzę sobie zdrowia, dobrego grania i zawsze wiernych fanów" - dodaje. (PAP Life)


mog/ tom/ zig/


Załączniki
WARSZAWA HIT BIAŁO-CZERWONYCH KONCERT
Warszawa, 02.05.2012. Koncert pt. Hit Biało-Czerwonych podczas którego Polacy wybierali piosenkę na EURO 2012. Nz. Robert Gawliński (C) z zespołem Wilki . PAP/Stach Leszczyński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.